Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Czym jest Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND?

To jedyne w swoim rodzaju Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących oraz naszych Bliskich !!!

W XV edycji udział wzięło nawet 3 000 osób !

Tegoroczna XVI edycja "Virtual Warsaw - miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA FOR THE BLIND IN POLAND" była współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!

Konferencja REHA, zwana też Wielkim Spotkaniem to okazja dla środowiska osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich do integracji i spotkania. W czasie Konferencji mają miejsce liczne panele dyskusyjne, podczas których przedsawiane są nowinki technologiczne wykorzystywane w rehabilitacji. Poruszamy wiele aktualnych problemów dotyczących edukacji włączającej, nauki brajla, dostępności... tematów jest wiele! Do naszej dyspozycji są liczni eksperci, osoby związane ze środowiskiem, przedstawiciele władz, nauki, isntytucji. Dzięki nim cały czas możemy poznawać, czym jest nowoczesna rehabilitacja i tym samym stawać się bardziej aktywnymi członkami społeczeństwa. Służy temu również wystawa nowoczesnych technologii, na której wystawcy z całego świata prezentują sprzęty ułatwiające nam funkcjonowanie. 

Każdy rok niesie ze sobą nowe atrakcje! 

Zapraszamy do zapoznania się z Biuletynem Konferencyjnym:

Biuletym Konferencyjny 2018

Na tegoroczną Konferencję można było zarejestrować się poprzez formularz: LINK DO FORMULARZA

Więcej informacji w zakładceXVI edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND


Sytuacja niewidomych na świecie jest bardzo zróżnicowana. Wynika to z odmiennego podejścia do kwestii niwelowania społecznych skutków inwalidztwa. Na Konferencji REHA co roku spotykają się przedstawiciele różnych środowisk z wielu krajów, by wspólnie dyskutować o sytuacji niewidomych i możliwych zmianach prawnych, systemowych oraz technologiach wykorzystywanych w nowoczesnej rehabilitacji inwalidów wzroku.

Poniżej przedstwiamy kilka zdjęć z XV edycji Konferencji która odbyła się w październiku 2017 r.

 

REHA to Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich! 

 

Wielka Gala "Jesteśmy razem"

Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas