Niewidomi i widzący rozdają prezenty !!!

Projekt z cyklu: BĄDŹMY RAZEM!

                                                             

BĄDŹMY RAZEM!


Niewidomi i widzący rozdają prezenty!

Fundacja Szansa dla Niewidomych razem z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach wielokrotnie skorzystały z pomocy innych. 

Przyszedł czas odwdzięczenia się.

Fundacja obchodzi w tym roku 25. rocznicę jej powołania, a Ośrodek w Laskach istnieje już ponad 100 lat. Razem postanowiliśmy zorganizować akcję szykowania i rozdawania świątecznych prezentów tym, którym nie sprzyja los. Bieda i życiowe problemy nie dotykają przecież wyłącznie niepełnosprawnych. Tak samo dotyczy to ludzi sprawnych i zdrowych - samotnych, niezamożnych, przeżywających kryzys itd. Skoro dzięki okazywanej empatii, niewidomym żyje się lepiej, pragniemy pomagać innym potrzebującym i my.

Podaruj prezent!

Akcja pt.: „Niewidomi i widzący rozdają prezenty” jest organizowana w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.  Prezenty będą zbierane od dzisiaj do dnia 20 grudnia br. Fundacja i Towarzystwo mają już pewne środki na zakupy, jednak chcemy zebrać o wiele więcej.

Co można przekazać?

  • Środki finansowe,
  • Produkty nowe i używane w dobrym stanie,
  • Nieprzedatowane produkty spożywcze: słodycze, napoje, produkty sypkie, owoce i przetwory,
  • Zabawki i gry,
  • Sprzęt komputerowy i akcesoria,
  • Artykuły higieniczne oraz kosmetyki,
  • Przedmioty codziennego użytku, AGD i RTV.

Prezenty rzeczowe należy przekazać w punkcie Fundacji na ulicy Gałczyńskiego 7. Większe dary rzeczowe należy do nas dowieźć lub skorzystać z naszego transportu. Skontaktujemy się z Państwem w tej sprawie. Dary warszawskie zgromadzimy w magazynie, który specjalnie w tym celu wynajęliśmy.

Środki finansowe można przekazać na konto Fundacji Pekao SA VI O/ W - wa, nr konta: 22124010821111000005141795 z adnotacją „Niewidomi i widzący rozdają prezenty”. Na życzenie ofiarodawców będziemy informowali o tych darach na naszej stronie. Będzie tam także licznik zliczający te wpłaty. Nasza akcja będzie transparentna. Zdobyte fundusze zostaną w całości wykorzystane na zakup kolejnych prezentów bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Pomóż nam w szykowaniu paczek!

Nie zdołamy przygotować i rozdać paczek sami. Zapraszamy do pomocy. Pierwsi zgłosili się  uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Czekamy na kolejnych wolontariuszy, którzy zrobią to razem z nami. Szykowanie tych paczek odbędzie się 20. grudnia na Gałczyńskiego 7.

Przyjmij naszą pomoc!

Po odbiór prezentów może się zgłosić każdy, kogo nasz prezent ucieszy, a więc zarówno osoby niewidome, słabowidzące, inni niepełnosprawni, jak i osoby pełnosprawne. Zapraszamy również instytucje, które rozdadzą prezenty swoim podopiecznym.

Odbiór prezentów odbędzie się w naszym punkcie przy ul. Gałczyńskiego 7.

Uwaga! Wykorzystamy wszystkie produkty i fundusze przekazane nam do 20 grudnia. Otrzymają je osoby i instytucje zgodnie z kolejnością zgłoszeń, a akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów w magazynie.

Aby zgłosić udział w tej akcji, prosimy o wypełnienie formularzy rejestracyjnych

Przekazanie pomocy rzeczowej lub finansowej

Wolontariat – szykowanie i rozdawanie prezentów

Zgłoszenie chęci otrzymania od nas prezentu.

Uwaga! Gdyby pomoc miała dotyczyć innych województw, należy to wpisać w formularzu i udać się do jednego z naszych wojewódzkich punktów na terenie całego kraju, których adresy są zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Przyłączcie się do nas! Działając razem uczynimy nadchodzące Święta szczęśliwymi dla wielu ludzi!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem akcji

                                                                                                           

PATRONACI MEDIALNI AKCJI

Radio Kampus 97,1 FM

 

Kto już nam pomógł?

1. Firma Altix, która na prezenty przekaże 10 000 zł !!!

2. Firma TAGO, która postanowiła przekazać nam 20 kg słodyczy, które rozdamy potrzebującym !!!

3. Piekarnie sieci Oskroba podarowały nam 18 paczek ciasteczek, które spakujemy do naszych świątecznych prezentów. 

4. Od firmy Eveline Cosmetics otrzymaliśmy zestawy kosmetyków, które także staną się częścią naszych podarunków

 

Kto zaprojektował tę akcję?

Ludzie Fundacji Szansa dla Niewidomych
To nie są anonimowe postacie. Można znaleźć informacje o nich w Internecie i wielu różnych publikacjach. Właśnie oni jako pierwsi złożyli swoje datki na tę akcję.

Marek Kalbarczyk – niewidomy informatyk, menadżer i autor książek. Jest współzałożycielem naszej Fundacji i jej sponsorem. Przez wiele lat był jej społecznym prezesem. Fundacja i jej działalność na rzecz niewidomych jest jego hobby. Za swoją działalność społeczną został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Został też Człowiekiem bez barier, Superlodołamaczem, Dobroczyncą roku itd. To wszystko jednak nie jest tak ważne, jak jego chęć pomagania i zachęcania do tego innych.

Igor Buslowicz – kolejny niewidomy współzałożyciel naszej Fundacji. Jest genialnym informatykiem, dzięki któremu wielu niewidomych znalazło pracę i mogło realizować swoje hobby. Za swoją działalność został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Jest bardzo kompetentnym oraz bardzo skromnym człowiekiem.

Janusz Mirowski – ich widzący współpracownik, wolontariusz Fundacji. Jego matka była niewidoma, dzięki czemu zna środowisko niewidomych i ich potrzeby jakby sam nie widział. Jest dziennikarzem i menadżerem. Czas wolny ofiarowuje naszej Fundacji aż do przesady.

Ewa Bąk – cudowna słabowidząca współpracowniczka Fundacji. Jej działalność na terenie kielecczyzny jest znana chyba wszystkim. Trudno znaleźć kogoś bardziej autentycznego i ofiarnego.

Ilona Nawankiewicz – współpracowniczka Fundacji, która zdobyła za swoją pracę dla niewidomych opolską Niezapominajkę. W godzinach pracy pracuje dla podopiecznych Fundacji, a po tych godzinach działa również dla nich.

Fundacja może się poszczycić pomocą kilkudziesięciu takich wspaniałych osób. Dołącz do nich i Ty!

Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas