Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Krakowski oddział


Krakowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych zaprasza na: Turniej strzelectwa bezwzrokowego, który odbędzie się 30.05.br na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Śródmieście przy pl. Na Groblach. 

Do rywalizacji zapraszamy niepełnosprawną młodzież oraz pełnosprawnych rówieśników.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe, słodkie upominki, pamiątkowe medale oraz wezmą udział w loterii z nagrodami.

 

Zapisów dokonać można:

- osobiście (al. 29 Listopada 130/428, Kraków)

- telefonicznie: 12 415 00 70

- lub mailowo: krakow@szansadlaniewidomych.org

 

Poniżej opisujemy zasady gry dla "niewtajemniczonych" 

STRZELECTWO, W KTÓRYM TARCZY NIE WIDAĆ, ALE SŁYCHAĆ...

Strzelectwo laserowe realizuje się przy użyciu symulatora tarczy połączonej z komputerem. Tarcza ma oznaczone, widoczne dla widzących pierścienie, które mają przyporządkowane wartości punktowe. Środek tarczy ma 10 punktów, a im dalej od środka, tym mniej punktów - aż do jednego. W tej dyscyplinie nie strzela się nabojami, bo też nie ma takiej potrzeby. Co by było, gdyby kule latały po sali, gdy kierunek ich lotu mógłby czasem być zaskakujący. Niewidomi strzelają świetlnym (laserowym) promieniem. Zawodnicy nakładają na uszy słuchawki i wsłuchują piskliwych dźwięków. Słyszyą różne tony odpowidadające poszczególnym pierścieniom na tarczy. Oddanie celnego strzału, tak jak w zwykłym strzelectwie, wymaga osięgnięcia dużej wprawy i ustabilizowania broni. Wygrywają Ci, którzy potrafią najlepiej wykorzystać zmysł słuchu. (Marek Kalbarczyk, "Sportowe rewelacje dla niewidomych", s. 25-29)

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas