Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Pierwszy przystanek akcji Tyflobus już za nami!


Pierwszy przystanek akcji Tyflobus już za nami!

 

19 maja, w ramach imprezy studenckiej organizowanej przez Akademię Pedagogiki Specjalnej, na Osiedle Przyjaźń w Warszawie przyjechał po raz pierwszy w tym roku Tyflobus!

 

Wolontariusze Fundacji zapraszali gości do wspólnych tyflospektakli, w ramach których każdy miał możliwość sprawdzić, jak sprawnie może funkcjonować niewidomy, jeśli otoczenie zostało wyposażone w udźwiękowienie i wypukłe plany i mapy, które są jedyną możliwością na zobrazowanie niewidomym wyglądu przestrzeni publicznej (ulic, budynków).

 

Akcję odwiedzili też najmłodsi. Dzieci mogły przeglądać obrazkowe, wypukłe książeczki, grać w piłkę nożną specjalnie udźwiękowioną dla niewidomych i uczyć się brajla przy pomocy lalki Zuzi.

 

W Warszawie odbędzie się jeszcze kilka tego typu akcji, więc będą Państwo mieli jeszcze nie raz okazję przyjść i zobaczyć te niezwykłe rozwiązania dla niewidomych. Serdecznie zapraszamy. Informacje o kolejnych punktach trasy będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie internetowej www.szansa.waw.pl oraz w portalu FB.

 

Tyflobus - Z dźwiękiem i dotykiem przez świat!


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas