Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Kulturalny Erudyta


Konkurs „Kulturalny Erudyta”

 

 

Kulturalny Erudyta

 

Miło nam poinformować, że Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Partnerem - Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących nr 8 w Warszawie – finalizuje realizację projektu pn. „Kulturalny Erudyta". Telefoniczna i komputerowa gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej”. Projekt prowadzony był od stycznia tego roku, a efektami naszej pracy podzielimy się ze wszystkimi już w ciągu najbliższych kilku dni. W wyniku naszych wspólnych działań powstał quiz edukacyjny, który obejmuje bardzo szeroki wachlarz zagadnień z wielu dziedzin nauki i kultury. Gra uruchamia się na komputerach PC z systemem Windows i telefonach komórkowych z systemem Symbian. Z końcem maja będzie można pobrać ją bezpłatnie z Internetu – adres podamy niebawem! Od tego momentu, po uprzedniej rejestracji grać będą mogli wszyscy – zarówno niewidomi, słabowidzący, jak i inni chętni młodzi użytkownicy. Z uwagi na fakt, że qra jest w pełni udźwiękowiona wbudowaną profesjonalną syntezą mowy, niewidomi mogą słuchać komunikatów i haseł, a słabowidzący powiększać czcionkę do potrzebnej wielkości. Quiz obejmuje dwadzieścia działów tematycznych, każdy podzielony na trzy poziomy trudności. W przyszłości będzie można rozwijać treść merytoryczną dzięki opcji dodawania przez użytkowników nowych działów i tablic tematycznych.

 

25 maja, w placówce Partnera przy ul. Koźmińskiej 7 w Warszawie, odbędzie się konkurs, w którym gimnazjaliści i licealiści ośrodka szkolno-wychowawczego jako pierwsi przystąpią do rozwiązywania quizu. Po tym dniu adres dostępu do gry podamy do publicznej wiadomości. Relacja z konkursu niebawem!

 

Zapraszamy także serdecznie, tak dziennikarzy, jak i osoby związane z tematem rehabilitacji niewidomych i słabowidzących, na spotkanie podsumowujące projekt, które odbędzie się 26 maja 2011 r. o godz. 9.20 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących nr 8 przy ul. Koźmińskiej 7 w Warszawie. W czasie spotkania podzielimy się z Państwem doświadczeniami związanymi z realizacją projektu, zaprezentujemy nowo powstałą grę, zaprosimy na kawę i ciastko. Będziemy także świadkami wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu.

 

Projekt został zrealizowany w ramach programu Akademia Orange.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas