Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Noc Kultury w Lublinie


Udział Szansy w lubelskiej Nocy Kultury - 4 czerwca 2011

 

Co roku w czerwcową noc Lublin proponuje niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne - Noc Kultury. Jest to manifestacja miasta, które postanowiło starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Instytucje, organizacje, artyści, animatorzy kultury i wszyscy chętni wspólnie tworzą ten cykliczny projekt, zaskakujący swoim rozmachem i dynamiką, ujawniający olbrzymi potencjał kulturalny Lublina.

 

W tym roku dołączyła do nich Fundacja Szansa dla Niewidomych.

 

Na Placu Zamkowym zorganizujemy:

 

  • Gabinet Dotyku i Dźwięku - szczególne miejsce, w którym widzący na chwilę mogą wejść w rolę osób niewidomych, by dowiedzieć się, co to znaczy funkcjonować w ciemności. Z zasłoniętymi oczami, wyposażeni w pomoce, jakich na co dzień używają niewidomi, będą się mierzyć z czynnościami i zadaniami dnia codziennego w sposób właściwy niewidomym.

 

  • "TyfloArea - życie w ciemności" - prezentacja sprzętu dla osób niewidomych i słabowidzących. Zaprezentujemy przykładowe stanowiska pracy dla osób niewidomych, słabowidzących i osób starszych, a także sprzęty, których osoby niewidome i słabowidzące używają na co dzień.

 

  • Miłośników wrażeń sportowych wesprze nas Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących "Hetman - Lublin"

 

  • Czechowicz w brajlu - wydrukowany w druku powiększonym i brajlu wiersz Czechowicza dla wszystkich zainteresowanych, dodatkowo każdy będzie mógł podpisać brajlem swój egzemplarz na maszynie barjlowskiej.

 

  • W Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" pokaz filmu z audiodeskrypcją.

 

 

Ponadto dookoła nas organizowane będą:

 

  • Mecz rugby na wózkach
  • Czytanie manifestu niepełnosprawnych w mieście Lublinie
  • Tor dla wózków z przeszkodami

 

 

Serdecznie zapraszamy. Wczuj się w sytuację osób niewidomych. Zobacz, jak kulturę odbierają ci, którym los zakrył oczy.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas