Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Tyflobus - Relacja z województwa podlaskiego


Akcja „Tyflobus - z dźwiękiem i dotykiem przez świat” w województwie podlaskim dobiegła końca.

W ciągu kilku dni zawitaliśmy do Łomży, Zambrowa, Białegostoku i Suwałk.
Zainteresowanie akcją w tym regionie było bardzo duże. Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie odwiedzali nas zarówno urzędnicy, tyflopedagodzy, prezesi kół PZN oraz wiele osób niedowidzących i niewidomych, które były bezpośrednio zainteresowane prezentowaną tematyką.

Z ogromnym zainteresowaniem spotkały się przedstawione rozwiązania udźwiękowienia i ubrajlowienia przestrzeni, a także tyflografika, tu padało najwięcej pytań, na które staraliśmy się wyczerpująco odpowiadać.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Patronom, którzy z wielkim zaangażowaniem i chęcią wspierali środowisko osób z dysfunkcją wzroku i nasze przedsięwzięcie, w szczególności:Prezydentowi Miasta Białystok – Panu Tadeuszowi Truskolaskiemu
Prezydentowi Miasta Łomża - Panu Mieczysławowi Czerniawskiemu

Prezydentowi Miasta Suwałki – Panu Czesławowi Renkiewicz

Burmistrzowi Miasta Zambrów – Panu Kazimierzowi Dąbrowskiemu


Również serdecznie dziękujemy za przybycie i zainteresowanie:

Pani Krystynie Wasilewskiej – Prezes koła PZN w Suwałkach
Pani Barbarze Pęskiej ze Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Długoborzu, Pani Reginie Miedziałowskiej z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku

 


Dziękujemy także za pomoc w każdym z odwiedzonych przez nas miast Wolontariuszom, którzy nas dzielnie wspierali, szczególne podziękowania przekazujemy Wolontariuszom Caritasu w Zambrowie.

Wierzymy, iż nasza akcja przyczyni się do wzrostu świadomości i wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z dysfunkcją wzroku, a otoczenie stanie się z każdym dniem bardziej przyjazne.

 

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas