Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Tyflobus odwiedził woj. pomorskie!


Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejną już relację z akcji "Tyflobus - z dźwiękiem i dotykiem przez świat", która odbyła się w połowie lipca na terenie województwa pomorskiego!

 

Akcja w tym rejonie spotkała się z ogromnym wsparciem i zainteresowaniem. Mogliśmy pokazać, że osoby niewidome i niedowidzące potrafią być w pełni samodzielne, oczywiście z pomocą specjalistycznych rozwiązań.

 

W piątek 15 lipca odwiedziliśmy zamek w Malborku, powodując nie małe zamieszanie i zainteresowanie nie tylko naszych rodaków, ale również dużej grupy obcokrajowców odwiedzających zabytek.

 

18 lipca dojechaliśmy do pierwszego przystanku w Trójmieście - Gdańska. Akcja rozpoczęła się w centrum gdańskiego Wrzeszcza a zakończyła na Targu Węglowym. Odwiedziła nas m.in. Prezes Pomorskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych Pani Ewa Redzimska, jak również wielu zainteresowanych akcją mieszkańców.

 

19 lipca przyszedł czas na Sopot oraz Gdynię. Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem osób zgromadzonych na sopockim "Monciaku", oraz w bezpośredniej okolicy gdyńskiego oceanarium. Mieliśmy okazję zaprezentować nowoczesne rozwiązania dla osób z dysfunkcją wzroku, wypukłe plany czy mapy. Wszystko to wraz towarzyszącą akcji piękną pogodą sprawiło, że możemy ją uznać za udaną!

 

20 lipca finał akcji w Słupsku. Mimo ogromnej ulewy nasz namiot odwiedziły tłumy ludzi, media, a nawet maskotka miasta. Chwilę po godzinie 12 zaszczycił nas swoją obecnością wiceprezydent miasta Pan Krzysztof Sikorski, który z wielkim zainteresowaniem śledził prezentację. Bardzo serdecznie dziękujemy Słupskiemu Kołu Polskiego Związku Niewidomych za nieoceniony wkład w organizację imprezy.

 

 


Gorąco dziękujmy patronom akcji:

 

Prezydentowi Miasta Sopotu Panu Jackowi Karnowskiemu,
Prezydentowi Miasta Słupska Panu Maciejowi Kobylińskiemu.


Dziękujemy również:

 

Słupskiemu Kołu Polskiego Związku Niewidomych,
Dyrekcji Muzeum Zamkowego w Malborku,
Urzędowi Miasta Gdańska, Sopotu, Gdyni i Słupska
oraz wszystkim mediom za zainteresowanie.

 

 

 

MALBORK

 

GDAŃSK

 

SOPOT

 

GDYNIA

 

SŁUPSK

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas