Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Tyflobus - Relacja z województwa zachodniopomorskiego!Akcja w tym rejonie spotkała się z dużym zainteresowaniem. Mogliśmy zaprezentować i udowodnić, że dzięki specjalistycznym rozwiązaniom osoby niewidome i niedowidzące też potrafią być w pełni samodzielne.

21 lipca odwiedziliśmy dwa miasta, Koszalin i Kołobrzeg. W obydwu miastach mogliśmy przeprowadzić akcję przed Urzędami Miejskimi. Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a odwiedzili nas m.in. członkowie Kół PZNu, pracownicy PCPRu oraz wielu mieszkańców.

Kolejnym naszym przystankiem był Szczecin, tutaj akcja odbyła się w dniu 22 lipca. Mieliśmy okazję zaprezentować wiele ciekawych rozwiązań dla osób z dysfunkcją wzroku. Największe zainteresowanie wzbudziły rozwiązania pozwalające osobom niewidomym na samodzielne poruszanie się w przestrzeni publicznej: System Step-hear – system nawigacji i informacji ułatwiający niewidomym i słabowidzącym orientację w przestrzeni (otoczeniu) oraz tyflografika - wypukłe plany, które umożliwiają niewidomym poznanie topografii obiektu, dzięki czemu pozwalają na samodzielne poruszanie się po budynku. Mimo iż był to kolejny pochmurny dzień w którym towarzyszyły nam ulewy i silne wiatry, akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Odwiedzili nas m.in.: Zastępca Dyrektora MOPR ds. Opieki Zastępczej, Wsparcia Dziennego i Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Katarzyna Falbogowska, Kierownik Sekcji Rehabilitacji Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Sylwia Rykaczewska z MOPRu, pracownik Sekcji Obsługi Komunikacyjnej Osób Niepełnosprawnych i Beata Andruszkiewicz Kierownik Zespołu Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych przy Urzędzie Miejskim w Szczecinie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie, Kołobrzegu i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Szczecinie za pomoc w organizacji i nagłośnieniu imprezy.

 

 

 

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas