Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Relacja z akcji "Tyflobus" na terenie województwa kujawsko-pomorskiego!24.07.2011 Brodnica
Akcję przeprowadziliśmy w parku otaczającym Zamek Krzyżacki podczas VI Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego z Królewną Anną. W zorganizowaniu Tyflobusa pomógł nam Urząd Miasta Brodnicy za co jesteśmy bardzo wdzięczni. W specjalnie wydzielonym pasie stanęło " Miasteczko Medyczne" a wnim Mammobus, Bus kardiologiczny, namiot spirometryczny i my - Tyflobus. Odwiedziła nas spora grupa ludzi.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Organizatora, a w szczególnośći pani Hanny Osińskiej.

 

 


25.07.2011 Toruń
Tu pogoda nam nie dopisała-lało od samego rana, ale pomimo tego rozbiliśmy nasz namiot przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego i rozpoczęłiśmy akcję. Przybyło wiele osób, w tym urzędnicy zainteresowani rozwiązaniami dla niewidomych.

Fundacja przesyła podziękowania za pomoc w organizacji akcji oraz zainteresowanie tematem urzędników - Pani pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych Marii Dreszer.26.07.2011 Bydgoszcz

Rano Tyflobus wjechał na plac Starego Rynku w Bydgoszczy. Piękne miejsce i piękna pogoda. Ledwo rozstawiliśmy namiot i wyjeliśmy urzadzenia, a już pojawiła się duża grupa zainteresowanych: dzieci, członków PZN, urzędników, zorganizowana grupa uczestników kursu dla osób niewidomych z Ośrodka Rehabilitacyjnego. Do godziny 13 było miło i przyjemnie, ludzie testowali nasze urządznia, zapoznawali się z nowościami, wymieniali spostrzeżenia, prowadzili żywe dyskusje zarówno z nami, jak też z mediami.

Wielkie podziękowania dla Pana dyr. Jerzego Deji oraz nauczycielek z Ośrodka Homer z Bydgoszczy za przybycie tak liczną grupą osób.

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas