Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Akcja informacyjna w Gdańsku


21.04.2011r. Tyflopunkt Gdański zorganizował akcję informacyjną przed Galerią Bałtycką - gdańskich "Złotych tarasach". W czasie trwania akcji zostały zaprezentowane sprzęty takie jak Nawigator - urządzenie GPS, Step-hear - system nawigacji i informacji ułatwiający niewidomym oraz słabowidzącym orientację w przestrzeni. Dodatkowo, nasi pracownicy oraz wolontariusze przedstawili całą masę przedmiotów codziennego użytku - zegarki, termometry, lupy i powiększalniki cyfrowe.

 

Celem akcji było zobrazowanie ludziom widzącym problemów komunikacyjnych i architektonicznych osób niewidomych. Przypadkowi przechodnie mieli okazję spróbować poruszania się przy pomocy białej laski z zasłoniętymi oczyma. Ich reakcje były różne - od strachu po zaskoczenie, jednak wszyscy potwierdzili słuszność akcji. Zauważyli, że osoby niewidome mogą samodzielnie egzystować z pomocą specjalistycznego sprzętu.

 

Fundacja Szansa dla Niewidomych, pracownicy i wolontariuszePan w okularach z białą laskąPani w okularach z biała lasną na schodach ruchomychUśmiechnięta Pani przemierzająca chodnik z białą laskąUśmiechnięte Panie prezentują folder i ulotki fundacyjnePan spacerujący z białą laskąRozmowaPrezentacja Step-hear'a


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas