Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Dzień Dziecka w Krakowie


Dzień Dziecka w Krakowie

 

Z okazji Dnia Dziecka Tyflopunkt Krakowski Fundacji Szansa dla Niewidomych zorganizował wycieczkę do Aquarium i Muzeum Przyrodniczego mieszczącego się w samym centrum Krakowa. Uczestnikami wycieczki była grupa słabowidzących oraz niewidomych dzieci na co dzień uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

 

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze to połączenie 4 niesamowitych światów – świata ryb słodko- i słonowodnych, pełnego niebezpiecznych piranii oraz wesołych błazeneków (rybka Nemo), świata gadów i płazów, zamieszkałej przez niebezpieczne węże i jaszczurki z najodleglejszych krain, świata insektów i pajęczaków, czyli mrocznego zaułka z włochatymi, pełzającymi i przyprawiającymi o dreszcze stworzeniami oraz świata pradawnych zwierząt, gdzie znajduję się jedyny na świecie, tak dobrze zachowany, nosorożec włochaty sprzed ponad 30 000 lat oraz kolekcja minerałów i skamieniałości – które mieliśmy okazję dotknąć.

 

Wizyta w Aquarium dała nam możliwość zobaczenia, dotknięcia żywych zwierząt i zaobserwowania ich naturalnych zachowań w atrakcyjnie zaaranżowanej przestrzeni. Taki bezpośredni kontakt ze światem przyrody był z pewnością ciekawszy niż typowa lekcja biologii w szkole.

 

Podczas całej wycieczki mieliśmy okazję słuchać opowieści naszej wspaniałej Pani przewodnik, która z takim zachwytem i zainteresowaniem opowiadała o wszystkich podopiecznych muzeum oraz odpowiadała na wszystkie pytania dzieci, które były bardzo zaciekawione i zafascynowane tym wydarzeniem.

 

Na końcu naszej wizyty czekała nas wielka niespodzianka – bezpośredni kontakt ze zwierzętami poprzedzony ciekawostkami z ich życia. Było to dla naszych podopiecznych nie lada przeżycie. Mogliśmy poprzez dotyk przekonać się, jak delikatna jest skóra węża czy skóra jaszczurki.

 

 

Dzieci obserwujące zwierzęta.Dzieci oglądające zwierzęta przez szybę.Jaszczurki agamy brodate wylegujące się na skale.Dzieci głaszczące agamę.Dzieci oglądające zwierzęta.Chłopiec oglądający kolorowe rybki.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas