Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Tyflobus - relacja z województwa śląskiego


Tyflobus - relacja ze śląska!

 

Tyflobus zakończył już trasę po woj. śląskim. Zawitał zarówno do tych mniejszych, jak również większych miast. Akcja w tym rejonie spotkała się z ogromnym wsparciem urzędników oraz dużym zainteresowaniem mieszkańców. Bywało, iż godziny akcji ulegały rozciągnięciu w związku z bardzo dużym zainteresowaniem, mimo, iż tyflobus powinien był zakończyć akcję w danym miejscu i wyruszać do następnego.

 

Wśród zgromadzonych przy stanowisku Fundacji znalazły się osoby widzące, niewidome, niedowidzące, urzędnicy, przedstawiciele szkół i wielu innych instytucji. Zainteresowani pytali o nowoczesne technologie, wypukłe plany i mapy dla niewidomych, systemy udźwiękowienia, ale również o dotacje. Każdy mógł wypróbować działanie systemów udźwiękawiających i nawigacji GPS dla niewidomych.

 

Wszystkim patronom serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w akcję wspierającą środowisko osób z dysfunkcją wzroku. W szczególności podziękowania kierujemy do:

  • Prezydenta Miasta Katowic Pana Piotra Uszoka,
  • Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy,
  • Prezydenta Miasta Gliwic Pana Zygmunta Frankiewicza.

 

Za pomoc w organizacji dziękujemy również:

  • Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej,
  • Uniwersytetowi Śląskiemu w Katowicach,
  • Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Wydział Elektroniki, Automatyki i Informatyki),
  • urzędom miasta w Bielsko Białej, Tychach i Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach.

 

 

Dziękujemy za poparcie naszej inicjatywy. Za sprawą ludzi i instytucji pragnących wspierać akcje typu Tyflobus, mamy możliwość wpłynięcia na zwiększenie świadomości społecznej i szerzenie ważnych dla niewidomych i niedowidzących tematów.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas