Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Najlepsi - rozwiną skrzydła


Warsztaty mają charakter aktywizacyjny i tyflo-rehabilitacyjny. Dzieci będą miały niepowtarzalną szansę poznania osiągnięć współczesnej techniki, które pomagają samodzielnie funkcjonować i dają możliwości rozwojowe. Piękny region Żywiecczyzny będzie sprzyjał poszerzaniu horyzontów i poznaniu wspaniałej kultury beskidzkiej.

Warsztaty odbędą się w dniach od 06 do 19.08.08 na terenie Górskiej Szkoły Szybowcowej w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie uczestników czeka również wiele innych niezapomnianych wrażeń. Możliwe będą rejsy żaglówką i loty szybowcem. Oprócz zajęć tyflo-rechabilitacyjnych odbędą się zajęcia tematyczne oraz wiele atrakcji kulturalnych.

Międzybrodzie Żywieckie położone jest po wschodniej stronie Jeziora Międzybrodzkiego, w dolinie potoku Isepnica. Jest tam wyjątkowa i tajemnicza góra Żar, mierząca 761 m, która jak magnes przyciąga turystów. Na pewnym odcinku przedmioty - wbrew prawom fizyki - zamiast się staczać, suną pod górę. Ma to związek z funkcjonującą tam pierwszą w Polsce podziemną, szczytowo-pompową elektrownią wodną.

Przyciąga także 6-kilometrowa, malowniczo wijąca się serpentynami droga, prowadząca na wierzchołek Żaru, z której podziwiać można piękne widoki lub też poobserwować popisy amatorów latania. Żywiecczyzna to także wspaniałe tereny na wypoczynek nad atrakcyjnymi jeziorami. W samym Żywcu warto zwiedzić zespół pałacowo-parkowy oraz zobaczyć browar, założony przez jednego z właścicieli dóbr żywieckich - Habsburga.

Warsztaty przypadają na okres, w którym na Żywiecczyźnie będzie odbywał się tydzień kultury beskidzkiej, co dodatkowo uatrakcyjni wyjazd. Abyśmy mogli w pełni pokazać dzieciom uroki tego wspaniałego regionu, wzbudzić w nich nieograniczone możliwości rozwojowe, pokazać piękno, które będzie na wyciągnięcie ręki - zapraszamy wszystkich do współpracy.

Wyjazd dzieci jest możliwy dzięki Programowi PARTNER III, organizowanemu przez PFRON, który go współfinansuje, oraz Fundacji Unia pomocy Niepełnosprawnym „Szansa” i jej głównemu sponsorowi firmie „Altix”.

Fundacja Unia Pomocy Niepełnosprawnym „Szansa” honoruje wspaniałe postawy osób, które przyczyniają się do aktywizacji osób niewidomych - nagrodą „Idola”. W ubiegłym roku nagrodę tę otrzymała fundacja Polsat. W tym roku „Idol” zostanie wręczony podczas VI edycji Międzynarodowej Konferencji „Reha for the blind in Poland”, którą organizuje Fundacja Unia Pomocy Niepełnosprawnym „Szansa”.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas