Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Aktywizacja społeczna i zawodowa


Od dnia 01.03.2008r Fundacja Unia Pomocy Niepełnosprawnym Szansa realizuje program Partner III.

W ramach realizacji programu stworzono 6 tyflopunktów, odbędzie się olimpiada i VI edycja Międzynarodowej Konferencji „Reha for the blind in Poland” oraz powstanie publikacja dotycząca nowoczesnej rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących.

Tyflopunkty służą kompleksowemu poradnictwu skierowanemu do osób niewidomych i słabowidzących, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Od pierwszego marca 2008r. tyflopunkty powstały w Warszawie, Opolu, Zielonej Górze, Łodzi, Olsztynie i Kielcach. Oprócz porad odbędą się w nich także spotkania z podopiecznymi, ich rodzinami, opiekunami, nauczycielami, wychowawcami, przedstawicielami władz decydującymi o kształcie pomocy dla podopiecznych Fundacji.

Olimpiada ogłoszona została na przełomie czerwca pod hasłem „Twoje miejsce w Zjednoczonej Europie – szanse niewidomych i słabowidzących na trudnym, wspólnym rynku pracy” i połączy wszystkim połączy ona młodzież. Szóstego sierpnia 2008r. laureaci pojadą na 14-dniowe warsztaty doszkalające.

Prace nad publikacją dotyczącą nowoczesnej rehabilitacji rozpoczęły się od dawna. Oprócz praktycznych porad, dotyczących sprawnego poruszania się po mieście i korzystania z dobrodziejstw techniki, znajdziemy w niej opis kierunków rozwoju rehabilitacji i prognozy na przyszłość.

Efekty społecznej i zawodowej aktywizacji oraz nowinki ze świata techniki poznamy podczas dwudniowej VI Międzynarodowej Konferencji „Reha for the blind in Poland”, która odbędzie się w dniach 06-07.12.2008 w Warszawie.

Realizacja programu jest możliwa dzięki dotacji z PFRON, inicjatywie Fundacji Unia Pomocy Niepełnosprawnym „Szansa” i jej głównemu sponsorowi - firmie „Altix”.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas