Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Wybierz człowieka bez barier 2016


 

Tytuł „Człowieka bez barier” jest nadawany przez Kapitułę konkursu, ale my wszyscy też możemy przyczynić się do wyróżnienia Pana Janusza Skowrona. Na podstawie głosów Czytelników portalu niepełnosprawni.pl wybranemu kandydatowi zostanie wręczona Nagroda Publiczności – dlatego oddajemy tyle głosów, ile tylko wystarczy nam sił! Głosować można do 21 listopada br. Włącznie, wypełniając ankietę na stronie http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/357899. Aby oddać głos, trzeba podać swój adres e-mail i potwierdzić głosowanie klikając link w wysłanej na ten adres wiadomości e-mail.

Janusz Skowron jest wybitnym pianistą jazzowym, kompozytorem i aranżerem. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, koncertował i koncertuje z ogromną ilością artystów, m.in. z Tomaszem Stańko, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Ścierańskim, nieżyjącym Zbigniewem Wegehauptem, Zbigniewem Jaremką, a także z wybitnymi amerykańskimi muzykami jazzowymi - z Erickiem Marienthalem, Billem Evansem, Deanem Brownem, Randy Breckerem, Davidem Gilmorem i Kenny Wheelerem. Jest laureatem prestiżowych nagród artystycznych i odznaczeń, m.in. nagrody Fundacji Kultury Polskiej im. Krzysztofa Komedy, nagrody Sekcji Publicystów Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, Państwowej Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego za osiągnięcia w sztuce estradowej, a także Złotego Krzyża Zasługi.

Janusz Skowron ma na swoim koncie udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt i w licznych nagraniach archiwalnych dla Polskiego Radia, wiele własnych kompozycji i aranżacji. Krytycy muzyczni porównują jego grę do gry Herbie Hancocka – geniusza pianistyki jazzowej.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas