Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Teatr ruchu w obrazie widzianym bez lustra


Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Uniwersytetem Szczecińskim i Akademickim Centrum Kultury mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w  niesamowitych warsztatach taneczno-teatralno-ruchowych dla osób niewidomych i niedowidzących pt. "TEATR RUCHU W OBRAZIE WIDZIANYM BEZ LUSTRA".
 
Na warsztatach, osoby niewidome i niedowidzące będą zapoznawały się i korzystały z dorobku kultury – teatru, muzyki, tańca, pantomimy. Będą pracowały innowacyjną techniką improwizacji kontaktowej (CI – Contact Improvisation) i techniką ruchu tańca. Na warsztatach zostaną również wykorzystane ćwiczenia z emisji głosu, autoprezentacji i motywacji. Warsztaty będą zawierały również metody nowoczesnej rehabilitacji i terapii, np. poprzez pracę nad swoimi emocjami, z wykorzystaniem elementów psychodramy. Prowadzący zajęcia to osoba, która wielokrotnie tworzyła projekty artystyczne, ma za sobą doświadczenie pedagogiczne, metodyczne, reżyserskie oraz choreograficzne i taneczne (to naprawdę fantastyczny człowiek!). Podczas trwania warsztatów będzie również możliwość skorzystania z porad psychologa oraz pomocy tyflospecjalisty Fundacji.
 
Warsztaty będą odbywały się przez 9 dni, przez 4 godziny dziennie (z przerwą) od godziny 10 do godziny 14, a zakończone będą wystawieniem etiudy w ostatni dzień ich trwania.
 
Terminy:

I tura: 21.07. - 31.07.2014.
II tura: 4.08. - 14.08.2014.
 
Miejsce:

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego
ul. Malczewskiego 10-12, Szczecin
 
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału – możemy już teraz zagwarantować, że wiele się Państwo nauczą - również o sobie, jak i fantastycznie spędzą Państwo czas. Warsztaty są oczywiście zupełnie bezpłatne, a jedynym ograniczeniem jest posiadanie stroju dresowego ;-) Namawiamy gorąco wszystkich - odważnych i nieodważnych - będzie naprawdę rewelacyjnie!
 
Fundacja Szansa dla Niewidomych
Tyflopunkt w Szczecinie

ul. Powstańców Wielkopolskich 33, pok. 12 (3 piętro)
70-111 Szczecin
tel. 91 434 46 20
tel. kom. 606 275 100

 

Projekt jest realizowany dzięki pomocy finansowej PFRON


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas