Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Druga edycja konkursu "Jestem lepszy od..." - nagrody rozdane!


3 lipca 2017r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród drugiej edycji konkursu "Jestem lepszy od..."

Myślą przewodnią programu grantowego było dofinansowanie najciekawszych projektów skierowanych do osób niewidomych. Osoby zgłaszające projekty miały za zadanie pokazać, że pomoc niewidomym i słabowidzącym, nie jest zadaniem skierowanym wyłącznie do urzędników i polityków. Każdy z Nas może pomagać, a nawet być od nich lepszy!! Razem możemy zmieniać Nasz kraj, tak aby był bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych wzrokowo!

Na realizację najciekawszych projktów Fundacja przeznaczyła 8 000 złotych. 

Oto nagrodzone projekty:

Pierwsze miejsce:
HORYZONTY: Realizacja 3-dniowych warsztatów skierowanych do trzydziestu młodych i aktywnych osób niewidomych z terenu Wielkopolski, podczas których będą dyskutować o tym, co warto przeczytać, obejrzeć, usłyszeć wraz ze specjalistami, jak również będą uczestniczyć w wyjściach do teatru i kina na pokazy z audiodeskrypcją.


Drugie miejsce:
TANDEMEM przez Polskę: Zakup podzespołów i montaż dwóch Tandemów oraz organizacja wycieczek rowerowych z uczestnictwem osób niewidomych i słabowidzących. 


Trzecie miejsce:
NIETOPERZ: Stworzenie systemu nawigacji i ostrzegania dla osób niewidomych. System będzie wyposażony w kamizelkę i czujniki informujące niewidomego poprzez zestaw słuchawkowy podłączony do telefonu o przeszkodach znajdujących się na drodze oraz nawigujące w drodze do celu.

Wyróżnienia:
(Nie)widzialna sztuka oczami najmłodszych: Stworzenie przez przedszkolaków oraz uczniów klas 0-3 szkół podstawowych obrazów, rzeźb i innych prac plastycznych w formie wypukłej, dostępnej do rozpoznania przez osoby niewidome i słabowidzące.
Usłyszeć rzekę: Spływ kajakiem osoby niewidomej i niedowidzącej rzeką Wisłą z Goczałkowic-Zdrój do morza Bałtyckiego. Projekt będzie promował turystykę krajoznawczą wśród osób niewidomych.
Dotknij Teatru z Teatrem Quadro!: Przeprowadzenie cyklu warsztatów teatralnych dla dzieci niewidomych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Tynieckiej w Krakowie.

Fundacja od 25 lat jest pomysłodawcą i organizatorem podobnych inicjatyw. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem zapadła decyzja o realizacji trzeciej edycji w 2018r. do udziału w której, już teraz serdecznie Państwa Zapraszamy!!

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas