Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

REHA FOR THE BLIND IN POLAND - XV edycja Konferencji pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy


 

 

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND spotyka się z uznaniem najwyższych autorytetów!

Wyrazem tego jest decyzja, iż zarówno Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, jak i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser - Duda zgodzili się na objęcie honorowym patronatem tegorocznej edycji konferencji.

 

 

REHA FOR THE BLIND® IN POLAND  co roku przyciąga tysiące uczestików i zainteresowanie opinii pubicznej. 

Według szacunków liczba niewidomych w Polsce wynosi od 100 do 150 tys. Liczba słabowidzących to ok. 1 mln osób. Tak szeroka grupa społeczeństwa wymaga zauważenia i skierowania do nich specjalnej oferty aktywizującej. Fundacja od 25 lat dociera do znacznej, spośród wskazanej wyżej liczby osób z dysfunkcją wzroku, proponując szeroki wachlarz wsparcia.

Jednym z Naszych flagowych przedsięwzięć jest Konferencja zwana popularnie Rehą. Cieszymy się, że co roku przyciąga tak duże zainteresowanie, ponieważ dzięki temu wiemy, że niewidomi w Polsce szukają dla siebie nowych form aktywności, spędzania czasu i możliwości rozwoju osobistego, a taką postawę gorąco wspieramy!

 

Przypominamy również, że tegoroczna edycja odbędzie się nowej odsłonie!

W tym roku obchodzimy 25lecie działalności Fundacji Szansa dla Niewidomych. Również w 2017 r. przypada okrągła 15. edycja Naszej Konferencji

W związku z tym zdecydowaliśmy się na zwiększenie skali przedsięwzięcia i dodanie nowego, wzbogacającego elementu! Będzie nim uroczysta Gala, na której ogłosimy wyniki konkursu IDOL w 7 kategoriach. Imprezę uświetnią koncerty wybitnych niepełnosprawnych, którzy wystąpią ramię w ramię ze znanymi osobistościami. Jednym z elementów wydarzenia, będzie także wspólny happening "Jesteśmy RAZEM".

 

Wszystko to będzie możliwe, dzięki współfinansowaniu projektu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!

 

16.10.2017 r. - uroczysta Gala Konferencji na warszawskim Torwarze

17-18.10.2017 r. - część merytoryczna Konferencji "Wielkie Spotkanie niewidomych, słabowidzących i ich bliskich" w Pałacu Kultury i Nauki

 

„My nie widzimy nic, a wy czy widzicie nas?” GALA REHA FOR THE BLIND IN POLAND – 16.10.2017 r.

Elementy programu:

1. Uroczyste powitanie gości, wspólne odsłuchanie hymnu społeczności niewidomych „Widzieć więcej” (autorzy: Lidia Pospieszalska i Jacek Cygan)

2. Relacja (filmy) z imprez regionalnych promujących Galę Reha.

Terminy imprez regionalnych:

 • 8.09.2017 r. Szczecin
 • 9.09.2017 r. Lublin
 • 9.09.2017 r. Gdańsk
 • 22.09.2017 r. Kraków
 • 23.09.2017 r. Kielce
 • 29.09.2017 r. Wrocław
 • 30.09.2017 r. Poznań

 

3. Wystąpienia osób związanych z pomocą niewidomym i słabowidzącym: pracowników Fundacji, przedstawicieli instytucji publicznych, ludzi sportu, kultury, mediów.

4. Prezentacja – Niewidomi i Kultura

5. Prezentacja – Niewidomi i Sport

6. Prezentacja – Dostępność

7. Uroczyste rozdanie nagród IDOL 8 kategoriach:

 • Idol Środowiska
 • Idol Media
 • Idol Urząd
 • Idol Instytucja
 • Idol Firma roku 2017
 • Idol Produkt roku dla osób niewidomych
 • Idol Produkt roku dla osón słabowidzących

Nagrody wręczą w parach wybitni niewidomi i znane osobistości, a każdej wręczanej nagrodzie będzie towarzyszyć film poświęcony jej laureatowi.

8. „Ślepy los na wesoło” – skecze przedstawicieli kabaretów i osób niewidomych

9. Uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Festiwal – Kuźnia talentów”

10. Wspólny happening z balonami 

11. Wspólne koncerty znanych artystów i niepełnosprawnych muzyków

12. Podziękowania, zaproszenie na następne dni konferencji i zakończenie części oficjalnej

13. Wyświetlenie filmu z audiodeskrypcją 

Ideą Gali jest pokazanie szerokiej opinii publicznej, co nasi Bohaterzy potrafią i jacy naprawdę są - nowocześni, śmiali i aktywni. Z kolei osoby sprawne, które będą im towarzyszyć zademonstrują, co znaczy być razem, rozumieć i współdziałać!

 

Cieszymy się także, że Telewizja Republika będzie patronem medialnym tego wydarzenia!

Szczegóły planu wydarzenia będą na bieżąco aktualizowane


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas