Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

ROZPOCZĘŁO SIĘ ZGŁASZANIE KANDYDATÓW I GŁOSOWANIE W KONKURSIE IDOL! UWAGA KRÓTKIE TERMINY!


Głosować można poprzez kliknięcie w poniższy link:

http://idol.szansadlaniewidomych.org/

 

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do fundacyjnego konkursu IDOL organizowanego w następujących kategoriach:

  • INSTYTUCJA PRZYJAZNA NIEWIDOMYM I SŁABOWIDZĄCYM – przedsiębiorstwo, które świadcząc swe usługi lub wytwarzając produkty dla wszystkich Klientów, w sposób najwłaściwszy wyszło naprzeciw potrzebom osób niewidomych i słabowidzących, prowadząc do pełnej dostępności swych usług i produktów.
  • IDOL ŚRODOWISKA – osoba niewidoma lub niedowidząca, będąca wzorem dla innych, która osiągnęła ogromny sukces, imponuje otoczeniu, jest dobrze zrehabilitowana, ma nieprzeciętne wyniki w nauce, pracy i w życiu osobistym. Idolem środowiskowym może być również osoba pełnosprawna, która poświęciła się dla środowiska osób niewidomych i słabowidzących, pracuje na jego rzecz, walczy o jego prawa, pomaga osiągać sukcesy innym osobom i instytucjom, związanym z tym środowiskiem.
  • MEDIA – które rozumieją środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz potrafią przedstawić istniejące problemy społeczeństwu i władzom.
  • URZĄD – miejsce, w których niewidomi i niedowidzący nie są dyskryminowani, są przyjmowani przyjaźnie i kompetentnie.
  • EDUKACJA – placówki, gdzie niewidomi i niedowidzący otaczani są prawdziwą i nowoczesną opieką,  mają do dyspozycji niezbędne oprzyrządowanie i podręczniki, w których niewidomi  i niedowidzący mają szansę zdobyć dobre wykształcenie i znaleźć pracę, a nauczyciele wiedzą jak pomagać takim osobom.

 

Zgłoszenia dla Województwa Zachodniopomorskiego, Pomorskiego i Lubelskiego prosimy zgłaszać najpóźniej do 1.09.2017 r.! 

Głosowanie regionalne dla wymienionych wyżej Województw zakończy się 5.09.2017 r.

Zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko, tytuł naukowy oraz miejsce pracy lub realizowanej działalności społecznej, krótki opis działań na rzecz środowiska niewidomych i słabowidzących oraz zdjęcie. Głosowanie rozpoczyna się w momencie ogłoszenia konkursu.

 

Dla pozostałych Województw kandydatury można zgłaszać do 4.09.2017 r., a głosowanie będzie trwać do 18.09.2017 r.

 

Konkurs jest podzielony na dwa etapy: regionalny oraz ogólnopolski. Po zakończeniu głosowania regionalnego, władze wybiorą po 5 kandydatów dla każdej kategorii. Władze wezmą pod uwagę głos internautów jako głos doradczy. Po wyłonieniu 5 kandydatów dla każdej z kategorii, rozpocznie się głosowanie ogólnopolskie.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas