Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Akcja pomocy szkole przy ul. Tynieckiej trwa!


Od Dnia Dziecka, 1 czerwca, trwa akcja pomocowa Fundacji Szansa dla Niewidomych dedykowana uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6. Szkoła została dotknięta powodzią, a jej wartościowy sprzęt, niezbędny w nauce, uległ zniszczeniu.

W związku z akcją 13 czerwca w Programie 3 Polskiego Radia odbył się wywiad z Dyrektor placówki w Krakowie, Panią Barbarą Plantą. W audycji udział wzięli przedstawiciele Fundacji Szansa dla Niewidomych. Dyrektor szkoły podkreśliła, że pomoc dzieciom jest ważna i niezbędna. Zalany został specjalistyczny sprzęt, pracownie, w których uczniowie zdobywają kwalifikacje stroiciela instrumentów klawiszowych, technika dźwięku czy technika prac biurowych. Dotacje, które są przewidziane dla osób poszkodowanych nie wystarczą, dlatego wraz z Panią Barbarą Plantą ponownie apelujemy o wspomożenie.

Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych podkreślił, że stoi pod znakiem zapytania nauczanie w placówce na Tynieckiej stroicieli i muzyków. Zniszczeniu uległo 16 fortepianów i pianin, a dzieci bez odpowiedniego sprzętu dostosowanego do ich potrzeb nie mogą funkcjonować. Stąd prośba naszych fundacyjnych wolontariuszy o wsparcie wszystkich, w tym firm, które działają na rynku osób niewidomych.

Osoby chętne do jej udzielenia proszone są o kontakt z nami.

Wywiad w Programie 3 Polskiego Radia znajdą Państwo na stronie: http://www.polskieradio.pl/_files/20070213164006/2010061503490490.mp3


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas