Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Relacja z inauguracji projektu Virtualna Warszawa


Warszawa                                                               25

W dniu 13.11.2017 odbyła się oficjalna inauguracja projektu prowadzonego przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundację Szansa dla Niewidomych !

Projekt Virtualna Warszawa to pionierskie i rewolucyjne rozwiązanie służące poprawie mobilności osób z dysfunkcjmi wzroku.

Już niedługo niewidomi i słabowidzący Warszawiacy będą poruszać się po mieście z dużo większą pewnością. Dotrą do celu dzięki sieci bikonów komunikujących się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth.

Aplikacja będzie służyć także turystom i wszystkim mieszkańcom, dzięki udostępnianiu informacji o obiektach w przestrzeni miejskiej !

Na inauguracji projektu Virtualna Warszawa pojawili się: Hanna Gronkiewic-Waltz - Prezydent Miasta st. Warszawy, Tomasz Pactwa - Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych, Aleksandra Gajewska - radna Miasta st. Warszawy.

Zgromadzeni beneficjenci projektu oraz przybyli przedstawiciele mediów mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień dotyczących zmian, jakich wymaga przestrzeń miejska, o aktualnych działaniach w tym zakresie, nowych technologiach oraz wziąć udział w dyskusji.

Wykłady przeprowadzili m. in.: Marek Kalbarczyk - Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, Janusz Mirowski - Dyrektor Firmy Altix oraz Dariusz Linde - Kierownik Salonu Szkoleniowo-Prezentacyjnego Fundacji, w którym miało miejsce to wydarzenie.

Pracownicy Fundacji przeprowadzili także pokazowe szkolenie z obsługi smartfona, jakie przejdzie każdy beneficjent projektu Virtualna Warszawa w Paluszku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

5

4

3

2

1


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas