Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

„Podaj rękę osobie niewidomej – integracja poprzez nowoczesną edukację” Warsztaty w szkołach podstawowych na terenie Województwa Wielkopolskiego


„Podaj rękę osobie niewidomej – integracja poprzez nowoczesną edukację” Warsztaty w szkołach podstawowych na terenie Województwa Wielkopolskiego.

 

Właśnie zakończyły się trwające na przełomie października i listopada tego roku warsztaty w szkołach podstawowych realizowane przez poznański oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Celem projektu było wykształcenie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo oraz promocję aktywności i sukcesów osób z dysfunkcją wzroku wśród uczniów klas drugich i trzecich.

Odwiedziliśmy szkoły w Rydzynie, Swarzędzu, Luboniu, Śremie, Kórniku, Szamotułach, Wrześni, Gnieźnie, Czerwonaku, Środzie Wielkopolskiej, Suchym Lesie, Pniewach, Grodzisku Wielkopolskim i w Owińskach.

W sumie nasze warsztaty przeszły 52 klasy.

Dzieci miały okazję zapoznać się z alfabetem brajla, urządzeniami pomagającymi w życiu codziennym, sprawdzić się w różnych zadaniach z zasłoniętymi oczami oraz przede wszystkim osobiście zadać pytania osobie, która jest niewidoma.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w projekcie i dzieciom, które tak chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas