Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Ruszył nasz fundacyjny Newsletter !!!


    Niewidomi i widzący rozdali prezenty na Gałczyńskiego 7!

    W grudniu 2017r. Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Towarzystwem Opieki nad Ociemniały w Laskach oraz Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 8 dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie zorganizowała akcję świąteczną „Niewidomi i widzący rozdają prezenty”. To pierwsza tego typu akcja naszej załogi. Miała ona charakter charytatywny ale też integracyjny. Chcieliśmy pokazać, że niewidomi – grupa która na co dzień zabiega o empatię i zrozumienie ze strony środowiska, urzędników i władz, także ma w sobie ogromną dawkę empatii i wyrozumiałości dla potrzeb innych ludzi. Bieda i życiowe problemy dotykają wszystkich – niepełnosprawnych i pełnosprawnych w takim samym stopniu. Akcja odbyła się w 2 etapach: Pierwszym z nich była zbiórka środków finansowych i produktów, które posłużyły do przygotowania świątecznych prezentów. Naszym największym sponsorem i tym razem okazała się firma Altix, która przekazała na ten cel aż 10 000 zł! Drugi – kulminacyjny etap akcji odbył się 20 grudnia, kiedy wspólnie – niewidomi i widzący spakowaliśmy prezenty i przy ciepłej, rodzinnej atmosferze rozdaliśmy je wszystkim potrzebującym. Niezastąpiona była pomoc dzieci Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących, które mocno zaangażowały się w akcję. Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ wszyscy zainteresowani i chętni do niesienia pomocy mogli odwiedzić nasz Punkt Konsultacyjny przy ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie i przekonać się że osoby niewidome to niesamowici, pełni energii ludzie. Więcej informacji na naszej stronie.


    Kamienna Twarz odnaleziona… w Gdańsku !

    W pochmurny dzień 5 stycznia grupa podopiecznych Tyflopunktu z Gdańska wraz z tyflospecjalistami wybrała się na spacer w nieodkryte zakamarki Lasów Oliwskich. Pod przewodnictwem Krzysztofa Kochanowicza z Grupy Rowerowej Trójmiasto przeszliśmy szlak głazów narzutowych na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a pośród nich odwiedziliśmy Kamienną Twarz, głaz ukształtowany naturalnie, chociaż wyraźnie przypominający twarz. Cała wędrówka liczyła sobie 11,5 km i pozwoliła na rozruszanie kości po okresie świątecznym. Od marca wędrówki, również z kijkami nordic walking wrócą do naszego rozkładu. Trasy nie są jeszcze znane ale najprawdopodobniej odwiedzimy Wyspę Sobieszewską i Lasy Otomińskie.
    Nie są to jednak jedyne atrakcje jakie planujemy w styczniu dla naszych beneficjentów. Zamierzamy zorganizować wyjście do „gralni” gier planszowych i przeprowadzić częściowo mówioną sesję gier planszowych połączonych z integracją i dobrą zabawą. Poprzez zabawę i wspólną naukę chcemy pokazać, że gry te mogą być dobrą zabawą również dla osób z dysfunkcją wzroku, jeśli tylko gra i jej zasady są dobrze dostosowane. Będziemy się nad tymi rzeczami wspólnie zastanawiać. Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z naszymi działaniami, zapraszamy na naszą stronę.

    Krakowskie plany na nowy rok!

    Kraków w styczniu nie poddaje się nieprzychylnej aurze i bezwzględnie kontynuuje zwiedzanie krakowskich instytucji kultury. Tym razem - Muzeum Armii Krajowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17.01 o godzinie 13:00 do Muzeum, gdzie odbędą się warsztaty (część poświęcona poznawaniu dotykowemu ekspozycji) oraz zwiedzanie z przewodnikiem. Uwaga! Tematyka jest szalenie interesująca, więc prosimy zarezerwować sobie nawet do kilku godzin.W lutym zaś spotkanie niezwykle ważne - dzięki współpracy z firmą Projekt AED podopieczni krakowskiego Tyflopunktu wezmą udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez Instruktora Pierwszej Pomocy EFR. Spotkanie ma charakter warsztatowy - każdy z uczestników będzie ćwiczyć samodzielnie. Z uwagi na potrzebę wcześniejszego przygotowania takich pomocy jak np. fantomy reanimacyjne, obowiązkowa jest rezerwacja miejsc. Chęć uczestnictwa na powyższe spotkania można zgłaszać pod adresem krakow@szansadlaniewidomych.org lub pod nr tel. 695 966 541.

    
    Kolejna edycja konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND już w październiku!

    Z radością informujemy, że XVI edycja Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbędzie się w dniach 13-15.10.2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zapraszamy na: sesję merytoryczną, różnorodne panele dyskusyjne, koncerty z udziałem niepełnosprawnych artystów, turnieje sportowe i intelektualne oraz największą w tej części Europy, międzynarodową wystawę technologii tyflorehabilitacyjnej ph.: „Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych”. 
14 października (w niedzielę) pojedziemy razem do ośrodka dla niewidomych w Laskach pod Warszawą, gdzie zorganizujemy wiele fascynujących atrakcji. Z kolei wieczorem, po powrocie z Lasek, spotkamy się z mieszkańcami stolicy i turystami na warszawskiej Starówce. Będziemy uczestniczyli w pikniku integracyjnym ph.: „Jesteśmy razem”.
Zapraszamy! 
Wszystkie informacje na temat naszej konferencji będą pojawiać się na bieżąco na naszej stronie internetowej w zakładce REHA.


    Przekaż 1% podatku Fundacji Szansa dla Niewidomych!

    Nasza Fundacja ponad ćwierć wieku pomaga niewidomym i słabowidzącym w ich rehabilitacji. Jej głównym założeniem jest wprowadzanie osób z niepełnosprawnością wzroku w świat ludzi widzących. Pomóż nam! To tak niewiele, a może tak dużo. Masz wątpliwości? Odwiedź nas na: www.szansadlaniewidomych.org
Zajrzyj też na nasz profil na Facebooku: www.facebook.com/szansa

„Jeśli chcesz widzieć więcej od siebie, otwórz serce swe”.
Tak kończy się hymn naszej Fundacji. Niech te słowa staną się drogowskazem także dla Ciebie.

Nasz KRS: 0000260011.

DZIĘKUJEMY!


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas