Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Paryż Braille'a i Chopina


Fundacja Szansa dla Niewidomych ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie Piotra Witta – historyka sztuki, eseisty, pisarza, publicysty, korespondenta Radia Wnet.

Piotr Witt jest autorem książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, która w 2017 r. dzięki działaniom naszej Fundacji ukazała się w wersji brajlowskiej. Książka ta zawiera nowe, historycznie potwierdzone fakty z młodości Fryderyka Chopina i jego trudnych początków po osiedleniu się w Paryżu. Wydanie brajlowskie książki jest dostępne w wybranych bibliotekach na terenie całej Polski, jest także możliwa do zamówienia w naszej Fundacji.

Inna ceniona książka Piotra Witta to “Kroniki paryskie” - felietony wygłaszane na antenie Radia Wnet od ponad trzech lat. Zostały wydane drukiem w 2016 roku, są także dostępne w wersji audiobooka. “Jeżeli historia ma być magistra vitae (nauczycielką życia), należy ją przypominać. (…) Uznaliśmy, że warto przypomnieć te sprawy i jeszcze wiele innych, dla lepszego zrozumienia Francji, Polski, ale i tego wszystkiego, co dzieje się dziś na coraz dziwniejszym świecie”.

Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje spotkania w wyjątkowej formule pod hasłem „Jesteśmy razem”. Największe tego rodzaju spotkanie odbyło się 16 października na warszawskim Torwarze. Na koncert z udziałem wielu artystów, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, przybyło ok. 3 tysiące osób. Naszą ideą jest łączenie osób starszych i młodszych, widzących i niewidomych, we wspólnych dyskusjach.

Spotkanie z Piotrem Wittem odbędzie się 6 marca 2018 r. w Salonie Fundacji Szansa dla Niewidomych przy ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie o godz. 17:00. Po wystąpieniu autora wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość zadawania pytań i udziału w dyskusji o poruszanych tematach.

Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu Wieczory Gałczyńskiego 7. Planujemy organizować je co miesiąc i spotykać się z interesującymi i inspirującymi osobami ze świata literatury, sztuki, muzyki, polityki. Mamy przekonanie, że tego typu spotkania, które planujemy organizować cyklicznie, będą ciekawym uzupełnieniem dla codziennych obowiązków. Zapraszamy!

Informacje organizacyjne:

- Wejście od godz. 16:40. Planowany czas spotkania 90 minut.

- Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia za pomocą formularza:  link

oraz pod numerami telefonów: 225101099, 226351060.

Zachęcamy również do potwierdzania udziału w wydarzeniu ogłoszonym na Facebook’owym profilu Gałczyńskiego 7: link

- Wstęp na spotkanie płatny 10 zł – w ramach opłaty dla uczestników, oprócz dobrej zabawy i ciekawej tematyki, będzie dostępna herbata, kawa i pyszne słodkości!


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas