Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Niewidomi szykują się na manifestację pod Sejmem!!!


Warszawa, lipiec 2018 r.

 

„Niewidomi szykują się na manifestację pod Sejmem”

Konferencja Prasowa

 

Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się 27 lipca o godzinie 12:00 w salonie prezentacyjno-szkoleniowym Fundacji przy ulicy Gałczyńskiego 7 w Warszawie (wejście także od Nowego Światu 48).

 

Prezes Fundacji Marek Kalbarczyk – członek KRK, zwróci uwagę na kwestie ograniczające rozwój niewidomych, przez które życie na równych zasadach z innymi jest tylko niedościgłym marzeniem.

 

15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Na ten dzień zaplanowaliśmy coroczną manifestację środowiska niewidomych, słabowidzących i ich bliskich pod hasłem:

 

”My nie widzimy nic, a Wy – czy widzicie nas?”

 

Manifestacja odbędzie się na ulicy Wiejskiej w Warszawie - pod Sejmem RP 15 października o godzinie 09.30.

 

Dlaczego manifestacja jest potrzebna?

  • O ile dla innych grup osób niepełnosprawnych 9% obiektów jest dostępnych, dla niewidomych jedynie 0,5%! (ok. 1 na 200 obiektów)
  • Media informują o wynalazkach, ale nadal są one niedostępne dla większości środowiska. Według danych VFO, w Niemczech na zakup nowoczesnych technologii otrzymuje wsparcie co roku około 1500 niewidomych i 15000 słabowidzących, a w Polsce 10 razy mniej.
  • Gdy rosną w Polsce wynagrodzenia, niewidomi w ogromnej większości zarabiają nadal ok. 2000 zł brutto! Podobnie z pełnosprawnymi obsługującymi niewidomych.

 

Co należy zrobić, by mogli oni skorzystać z postępu technologicznego i dobrodziejstw programów pomocowych, które powinien realizować rząd?

 

Uczestnicy konferencji:

 

Marek Kalbarczyk (Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych, dyrektor fundacyjnego Instytutu Rehabilitacji Niewidomych) wyróżniony w roku 2015 w konkursie Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, odznaczony w roku 2017 Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, niewidomy informatyk, menadżer i autor niemal 50 książek i poradników.

 

Janusz Mirowski dziennikarz, ekspert w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych. Związany ze środowiskiem od "urodzenia" – jego matka była niewidoma. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw i konferencji.

Kontakt do organizatora:

Justyna Maleska

602662762

 

Kontakt do Prezesa:

Marek Kalbarczyk

602351145

 

Zapraszamy do zapoznania się z:

Materiał konferencyjny word

Materiał konferencyjny pdf


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas