VIRTUAL WARSAW - miasto przyjazne dla niewidomych

13 - 15 października 2018 r.

3 edycja Konkursu "Jestem lepszy od..."


Miło nam poinformować o trzeciej, nieco innej edycji konkursu Jestem lepszy od…, który jako Fundacja Szansa dla Niewidomych rokrocznie przeprowadzamy. W poprzednich edycjach finansowaliśmy inicjatywy wybrane przez internautów, przyczyniające się do poprawy życia osób z niepełnosprawnością wzroku. W tym roku konkurs ma inną formę, lecz nadal ten sam cel – chcemy wskazać, że osoby niewidome i słabowidzące są wśród nas.

 

Postanowiliśmy wydać publikację przedstawiającą środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz ich wkład w rozwój naszej ojczyzny. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałą okazją do podjęcia tego tematu. Na publikację będą składały się rozdziały napisane przez zwycięzców konkursu. Kapituła rozpatrzy zgłoszenia i wybierze najciekawsze propozycje, które wejdą w skład książki.

 

Zapraszamy Państwa do tworzenia tej publikacji z nami!

 

Szukamy chętnych, którzy napiszą o budowaniu Niepodległej Polski w latach 1918 – 2018 z perspektywy środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Dopuszczalny jest również opis inicjatyw sprzed roku 1918.

 

Uczestnicy będą mogli odtworzyć historie poszczególnych osób, grup, miejsc czy wskazać na wydarzenia i przedsięwzięcia istotne dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz dla całego społeczeństwa. Dzięki tej publikacji wiele ciekawych historii ujrzy światło dzienne! Jest to szansa również dla Państwa, by Państwa zainteresowania i wiedza mogły posłużyć innym.

 

Zachęcamy do nadsyłania swoich zgłoszeń. Powinno ono zawierać:

  • 1. dane: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia, telefon kontaktowy i adres email oraz krótką informację o sobie (notka o autorze)
  • 2. informację w punktach o proponowanej treści rozdziału – abstrakt
  • 3. próbkę tekstu na co najmniej 1800 znaków ze spacjami
  • 4. informację o planowanej objętości rozdziału.

 

Wyniki zostaną ogłoszone 13 października, podczas Konferencji Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Nagrodą będzie udział we współtworzeniu książki i gratyfikacja finansowa. Jako Fundacja podejmujmy się sfinansowania wydania zwycięskich prac w formie publikacji,  zapewniając korektę oraz umowy autorskie. Wydanie publikacji planowane jest na listopad tego roku.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać w wersji word do 16 września 2018 r. na adres mailowy niewidomirzeczpospolitej@szansadlaniewidomych.org.

 

Prosimy o udostępnianie informacji o konkursie tak, aby jak największa ilość osób mogła się włączyć w wydanie publikacji. Wyrażamy nadzieję na współpracę.

 

Szczegółowy regulamin niedługo pojawi się na naszej stronie.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas