Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

3 edycja Konkursu "Jestem lepszy od..."


Miło nam poinformować o trzeciej, nieco innej edycji konkursu Jestem lepszy od…, który jako Fundacja Szansa dla Niewidomych rokrocznie przeprowadzamy. W poprzednich edycjach finansowaliśmy inicjatywy wybrane przez internautów, przyczyniające się do poprawy życia osób z niepełnosprawnością wzroku. W tym roku konkurs ma inną formę, lecz nadal ten sam cel – chcemy wskazać, że osoby niewidome i słabowidzące są wśród nas.

Postanowiliśmy wydać publikację przedstawiającą środowisko osób niewidomych i słabowidzących oraz ich wkład w rozwój naszej ojczyzny. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałą okazją do podjęcia tego tematu. Na publikację będą składały się rozdziały napisane przez zwycięzców konkursu. Kapituła rozpatrzy zgłoszenia i wybierze najciekawsze propozycje, które wejdą w skład książki.

Zapraszamy Państwa do tworzenia tej publikacji z nami! Szukamy chętnych, którzy napiszą o budowaniu Niepodległej Polski w latach 1918 – 2018 z perspektywy środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Dopuszczalny jest również opis inicjatyw sprzed roku 1918. Uczestnicy będą mogli odtworzyć historie poszczególnych osób, grup, miejsc czy wskazać na wydarzenia i przedsięwzięcia istotne dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz dla całego społeczeństwa. Dzięki tej publikacji wiele ciekawych historii ujrzy światło dzienne! Jest to szansa również dla Państwa, by Państwa zainteresowania i wiedza mogły posłużyć innym.

Zachęcamy do nadsyłania swoich zgłoszeń. Szczegóły dotyczące ich formy znajdą Państwo w regulaminie.

Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości podczas Konferencji Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Nagrodą będzie udział we współtworzeniu książki i gratyfikacja finansowa. Jako Fundacja podejmujmy się sfinansowania wydania zwycięskich prac w formie publikacji zapewniając korektę oraz umowy autorskie. Zgłoszenia prosimy przesyłać w wersji doc/docx i rtf do 1 października 2018 r. na adres mailowy niewidomirzeczpospolitej@szansadlaniewidomych.org.

Regulamin konkursu


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas