Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Fundacja Szansa na Targach Organizacji Pozarządowych


Targi Organizacji Pozarządowych – NGO na Topie - odbyły się 5 sierpnia na Stadionie leśnym w Olsztynie, podczas VI FESTYNU SPORTOWO-INTEGRACYJNEGO „Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu”. Targi zostały zorganizowane przez: Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie", Fundację „Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz Radę Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyn.

Nasza fundacja zaprezentowała przede wszystkim swoje publikacje w wydaniu brajlowskim: „Dotrzeć do celu. Czy niewidomy może zostać prezydentem?”, „Louis Braille. Dotyk Geniuszu" oraz „100 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Zabytki i krajobrazy wreszcie dostępne dla niewidomych i słabowidzących". Z publikacji wydanych w czarnodruku można było zapoznać się z: „Dotrzeć do celu. Czy niewidomy może zostać prezydentem?”, „Louis Braille. Dotyk Geniuszu", „Świat otwarty dla niewidomych” oraz biuletynem pokonferencyjnym „Reha for the Blind in Poland". Dla wszystkich zainteresowanych dostępne były ulotki Fundacji Szansa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ulotki 1% podatku, które przybliżają osobom pełnosprawnym postrzeganie świata przez osoby z rozmaitą dysfunkcją wzroku.

Do stoiska podchodziły zarówno osoby z dysfunkcjami wzroku, jak i całkiem zdrowe. Jak się okazuje, bardzo wielu ludzi ma w rodzinie lub w kręgu znajomych osobę niewidomą lub słabowidzącą, a ta konstatacja dodaje nam wiary w potrzebę naszych działań. Miłą niespodzianką dla zainteresowanych była informacja o powstaniu profilu naszej organizacji na portalach społecznościowych: Facebook i Nasza Klasa.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas