Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Zaproszenie na spotkanie z Joanną Jabłczyńską i na premierę książki o Kondrackim


Przed nami wyjątkowe spotkanie: z Panią Joanną Jabłczyńską oraz z Panem Markiem Kalbarczykiem, autorem książki o Witoldzie Kondrackim. 

Pani Joanna została uhonorowana nagrodą IDOLA SPECJALNEGO - tytułem przyznawanym osobom zaangażowanym społecznie, znaczącym i lubianym przez środowisko osób niewidomych i słabowidzących, które swoją postawą zmieniają ich sytuację czy motywują do działania. Na spotkaniu Pani Joanna odbierze nagrodę, a także opowie nam o swoim życiu, pracy, pasjach, sukcesach i porażkach oraz o swoim społecznym zaangażowaniu. Pani Joanna w dzieciństwie występowała w zespole „Fasolki” i programach dziecięcych takich jak „Tik-Tak” czy „Teleranek”. Znana jest z roli w filmie „Nigdy w życiu” oraz z seriali „Trzy szalone zera”, „Klan”, czy „Na Wspólnej”, w którym praca przyniosła jej największą popularność i możliwość udziału w takich programach jak „Taniec z Gwiazdami” czy „Jak Oni Śpiewają”.

W tym dniu będzie miało miejsce również spotkanie autorskie z Panem Markiem Kalbarczykiem, zapowiadające premierę książki „Epilogi przywracające nadzieję”. Pan Marek przybliży postać Witolda Kondrackiego - niewidomego naukowca, który jako nastolatek stracił wzrok, matematyko-fizyka z Instytutu Matematyki PAN i pisarza. Postać Kondrackiego imponuje nie tylko osiągnięciami naukowymi, ale także pasją i odwagą do podróżowania - ponad 20 razy był w krajach azjatyckich podróżując po Indiach, Tajlandii, Kambodży, Laosie, Nepalu i Pakistanie, Korei Północnej, Afganistanie i Wietnamie. Witold Kondracki lubił pisać, ale jego teksty pozostawały w szufladzie. Narracja niewidomego, nakreślająca świat pełen barw, imponuje i zadziwia. Pan Marek podjął się wydobycia jego opowiadań na światło dzienne, zamieszczając je w książce „Epilogi przywracające nadzieję.” Książka została wydana w wersji brajlowskiej i czarnodrukowej z dużą ilością zdjęć i czterema opowiadaniami literackimi Kondrackiego.


Pasja do życia i podróże to tylko nieliczne ze wspólnych mianowników łączących te osobistości. Zapraszamy 17 grudnia br. o godz. 17:00 do Tyflopunktu Fundacji Szansa dla Niewidomych w Warszawie przy ul. Gałczyńskiego 7. 

Zapisy poprzez FORMULARZ bądź telefonicznie: 666 845 300

ZAPROSZENIE


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas