Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku na wystawie „Rządzić i olśniewać” z audiodeskrypcją na żywo i tyflografiką.


Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku na wystawie „Rządzić i olśniewać” z audiodeskrypcją na żywo i tyflografiką.

Zapraszamy serdecznie osoby z niepełnosprawnością wzroku na zajęcia, podczas których będzie można zwiedzić niezwykłą wystawę w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to prezentacja klejnotów, biżuterii i innych wyrobów złotniczych z szesnastego i siedemnastego wieku. Wystawa ma charakter wyjątkowy, ponieważ drogocenne przedmioty przyjechały do Zamku Królewskiego z całego świata jedynie na kilka tygodni. Niektóre z eksponatów udostępnione są publiczności po raz pierwszy poza miejscem stałego przechowywania!

Na zajęciach będzie mowa między innymi o tym, jak wygląda kamea z wizerunkiem królowej Bony, naszyjnik królewny Katarzyny i orzeł ze skarbca Ludwika XIV-ego. Odpowiemy na pytanie, czym różniły się pierścionki zaręczynowe w siedemnastym wieku od dzisiejszych i jaki kształt miały ślubne korony. Powiemy również, po co dawano w prezencie miniaturowe trumny i dla kogo stworzono diamentową sukienkę.

Termin zajęć: 19 lipca 2019 r. godzina 17.00

Wejście bezpłatne na podstawie wcześniejszego zapisu pod adresem: tdrapala@zamek-krolewski.pl lub pod numerem telefonu: 664-118-360 Liczba miejsc ograniczona.

Zbiórka w Sieni Głównej Zamku.

Prowadzenie: Tomasz Drapała


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas