Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Francuska premiera książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie.”


Minęły dwa lata od momentu, w którym, dzięki inicjatywie naszej Fundacji, książka „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie” została wydana w wersji brajlowskiej. Kontynuacją nawiązanej z autorem współpracy jest wydanie „Przedpiekla sławy” w języku francuskim. Wydanie książki w tłumaczeniu na język francuski stanowi doskonałą promocję polskiej kultury we Francji i krajach frankofońskich. Promowanie i rozpowszechnianie tej wiedzy ma na celu zmotywowanie czytelników do dalszego studiowania historii i kariery tego wielkiego Polaka.

 

Uroczysta premiera oraz promocja „Przedpiekla sławy” rozpoczną się już 17 listopada. Przedstawiciel naszej Fundacji już pakuje promocyjne egzemplarze książki i jedzie do Brukseli, aby pokazać ją światu!

Już teraz również rusza sprzedaż książki. Aby zdobyć własny egzemplarz po francusku wystarczy wysłać zamówienie na adres: wydawnictwo@szansadlaniewidomych.org.

 

 

Kilka słów o książce Piotra Witta:

„Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, autorstwa polskiego historyka Piotra Witta zawiera nowe, historycznie potwierdzone fakty dotyczące wczesnego okresu pobytu Fryderyka Chopina w Paryżu.

Zdaniem autora los Fryderyka Chopina przed okresem triumfu zasługuje na lepsze poznanie. W ciągu pierwszych miesięcy życia we francuskiej stolicy niefortunny kandydat na pianistę koncertowego stał się najdroższym profesorem fortepianu, kompozytorem utworów przeznaczonych do wykonywania w wielkich salach, autorem genialnych etiud, preludiów, nokturnów, granych przed elitarną publicznością w czołowych salonach Paryża. Warto, aby czytelnicy z całego świata mieli okazję samodzielnie przeczytać porywającą historię o początkach kariery sławnego polskiego kompozytora.

 

 

„Zabierając głos, dr Bykowski podkreślił, że „Przedpiekle sławy" zawiera arcyważne dla szopenologii ustalenia. Odkrycie koncertu, który zapoczątkował paryską, ergo światową karierę kompozytora zmienia całkowicie perspektywę życia i twórczości naszego genialnego rodaka. Pokazuje, iż triumf i powodzenie poprzedziło wiele miesięcy biedy i wyrzeczeń, kiedy kompozytor był bliski załamania."

- Piotr Witt w HELP nr 4(27) artykuł pt.: Braille i Chopin – bohaterowie panelu dyskusyjnego w Pałacu Kultury i Nauki

 

Nowości i wydarzenia dotyczące książki na Facebooku: http://www.facebook.com/przedpiekleslawy/

Wersja francuska: http://www.facebook.com/Chopin-%C3%A0-Paris-une-affaire-non-class%C3%A9e-104953904293414/

Spotkanie promocyjne w Bibliotece Polskiej we Francji: http://polskifr.fr/polska-we-francji/chopin-a-paris-une-affaire-non-classee-a-la-libraire-polonaise-de-paris/

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas